Yetki Belgelerinin Tanımı ve Belgelendirme Hizmeti Satın Alma


AAA

k2 yetki belgesi

Firmama K2 Yetki Belgesi Çıkartmak İstiyorum

k1 yetki belgesi

Firmama K1 Yetki Belgesi Çıkartmak İstiyorum

ubak

 

 

 

 

 

 

 

 

 Yetki belgesi hizmeti satın almak istiyorum:

Satın almak istediğiniz belgelendirme hizmeti için, tablodan veya "YETKİ BELGELERİ ÜCRETLERİ" linkinden istediğiniz belgeye ait sayfanın altında ki "Hizmet Talep Formu"nu doldurarak, telefonla, faksla veya ziyarette bulunarak bize doğrudan başvurabilirsiniz ya da %30 a varan indirimlerle satın almak için belgeye ait sayfada ki "Sepete Ekle" linkini kullanınız ve interaktif hizmet yönergelerini izleyiniz.

Yetki belgesi türleri ve tanımları:

A türü belgeler B türü belgeler C türü belgeler D türü belgeler
E türü belgeler F türü belgeler G türü belgeler H türü belgeler
K türü belgeler L türü belgeler M türü belgeler N türü belgeler
P türü belgeler R türü belgeler T türü belgeler  

Yetki belgeleri ondört ana grupta toplanmıştır. Her grup kendi içinde, yapılan faaliyetin iliçi, şehirlerarası ya da uluslararası yapılıyor olması kriterine göre ayrı ayrı sınıflandırılmıştır. Tablo içindeki ana grupları tıklayarak veya sayfanın üstünde yer alan "Hizmetler" linkini açarak aradığınız belge türüne ulaşabilirsiniz. Uygulamada olan otuzyedi yetki belgesinden hangisine ihtiyaç duyuyorsanız veya bilgi edinmek istiyorsanız belgenin sayfasında aradıklarınızı bulabilirsiniz.

YETKİ BELGELERİ ÜCRETLERİ


 KTY - KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ
1. KISIM / İKİNCİ BÖLÜM
Yetki belgesi alma zorunluluğu
MADDE 5- (1) Bu Yönetmelik kapsamına giren taşımacılık, acentelik, taşıma işleri komisyonculuğu, taşıma işleri organizatörlüğü, nakliyat ambarı işletmeciliği, kargo işletmeciliği, lojistik işletmeciliği, dağıtım işletmeciliği, terminal işletmeciliği ve benzeri faaliyetlerde bulunacak gerçek ve tüzel kişilerin yapacakları faaliyetlere uygun olan yetki belgesini/belgelerini Bakanlıktan almaları zorunludur.